Bilim Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı, Bilim Sağlık ve Laboratuvar Hiz. Tic. Ltd. Şti’ nin bir kuruluşudur. 1984’ten beri başta Tıp ve Veterinerlik alanları olmak üzere farklı sektörlere geniş analiz hizmetleri sunan firmamız 2008 yılından beri özel alanda gıda analiz hizmetleri sunmak üzere çalışmalarını yürütmektedir.

Çalışma iznini alan laboratuvarımız gıda kontrol hizmetleri alanında bir ilki gerçekleştirerek, PCR yöntemiyle başta et tür tayinleri ve GDO analizi olmak üzere, analiz ihtiyacına kapsamlı cevap vermektedir. 2008 yılının başından beri alt yapı hazırlıklarına sürdüren laboratuvarımız; 20.10.2008 tarihinde önce kuruluş iznini, 01.06.2009 tarihinde de Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma Kontrol Genel Müdürlüğü’nden çalışma iznini de alarak faaliyetlerini yürütmektedir.

2003 yılında TSE’den ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almış ve Kaliteye verdiği önemi daha da artırarak 2011 yılında TS EN ISO 17025 Akreditasyon belgesini almıştır.

İç ve dış kalite kontrol programlarına katılarak çalışmalarının doğruluğunu daima teyit ettirmektedir. Firmamız bilimsel gelişmeleri yakından izleyerek, ihtiyaçları karşılamaya çalışmaktadır. Analiz hizmeti talebinde bulunan kişi veya kurumların beklentilerine zamanında cevap vermek suretiyle, onların memnuniyetlerini artırmayı hedeflemektedir.