0212 588 42 48
Haftaiçi 08:00 - 18:00

Numune Gönderme Koşulları

Anasayfa / Gıda Kontrol Laboratuvarı / Numune Gönderme Koşulları

Numune Gönderme Koşulları
Laboratuvarımıza ulaşan numunelerin, talep edilen analize uygun olarak temsil ettikleri ürünlere ait özellikleri taşıması anlamında kayba veya bozulmaya uğramaması temel amaçtır. Buna uygun olarak;

Mikrobiyolojik Analizler için:

Analiz edilecek ürünler orijinal ambalajında ise numuneler ambalajı bozulmadan -18 °C’de soğuk zincirle laboratuvarımıza gönderilmelidir. Analiz edilecek ürünler orijinal ambalajında değilse müşterilerimizin steril koşullarda numune alacak personelinin varlığı durumunda -18 °C’de soğuk zincirle numuneler gönderilebileceği gibi, laboratuvarımızın yetkili Numune Alma Personeli tarafından da numune alımı ve laboratuvara ulaştırılması işlemi gerçekleştirilebilir. İstanbul il sınırları dâhilinde laboratuvarımız personelince numune alma işlemi ücretsiz gerçekleştirilmektedir. Analiz edilecek parametre sayısına bağlı olarak en az 500 gram numune gönderilmeli, aynı miktarda da şahit numune yollanmalıdır.Fiziksel ve Kimyasal Analizler için:

Orijinal ambalajlı ürünler ambalajı bozulmadan +2 – 8 °C’de soğuk zincirle laboratuvarımıza gönderilmelidir. Orijinal ambalajında olmayan ürünler kimyasal kontaminasyondan korunacak şekilde numune kaplarına koyularak +2 – 8 °C’de soğuk zincirle laboratuvarımıza gönderilmelidir. Analiz edilecek parametre sayısına bağlı olarak en az 1000 gram numune gönderilmeli, aynı miktarda da şahit numune yollanmalıdır.Histolojik Analizler için:

Orijinal ambalajındaki numuneler direk olarak, orijinal ambalajında olmayan numuneler ise kontamine olması önlenecek şekilde numune kaplarına koyularak +2 °C’de soğuk zincirle laboratuvarımıza gönderilmelidir. Histolojik analizlerde numunenin donmamış olması gerekmektedir (Donma esnasında hücreler zarar görmektedir). En az 1000 gram numune gönderilmeli, aynı miktarda da şahit numune yollanmalıdır.Moleküler Analizler için:

Orijinal ambalajındaki veya kontaminasyondan korunmuş şekilde ambalajlanan numuneler doğrudan laboratuvarımıza gönderilebilir. Numunenin bozulma özelliğine göre soğuk zincir tercih edilebilir. GDO analizi yapılacak hububat ürünleri gibi dayanıklı numunelerde soğuk zincire gerek olmasa da Et Tür Tayinleri için gönderilecek numunelerin +2 °C’de soğuk zincirle laboratuvarımıza ulaştırılması gerekmektedir. En az 1000 gram numune gönderilmeli, aynı miktarda da şahit numune yollanmalıdır.

Bilim Sağlık ve Laboratuvar Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.

15 Temmuz Mah. 1440 Sk. NO: 35-37 D:11
Bağcılar İSTANBUL
Pazartesi - Cuma: 08:00 - 18:00
Bilim Sağlık ve Laboratuvar Hizmetleri © 2024 All Rights Reserved powered by EOS HeyKodi